2019 Positive Rugby Foundation Under 13 Boys
NSW State Championships

Venue

Maitland Blacks Rugby Club, 51 Glenarvon Road, Lorn

Your Hosts

Maitland Blacks Rugby Club

Matches

Pool A Games

15 minute halves, 5 minute half time

Pool B, C & D Games

20 minute halves, 5 minute half time

Playoffs & Finals

Playoffs 1-5 & 8-10 have 10 minute halves, no half time; the rest have 20 minute halves & 5 minute half time

Grand Final

25 minute halves, 5 minute half time

no injury time – no bonus points

Saturday, June 8, 2019
Pool B
Round 1
Penrith
50
v
Warringah
0
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
9:00
Saturday, June 8, 2019
Pool B
Round 1
Randwick
17
v
Central Coast
14
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
9:00
Saturday, June 8, 2019
Pool C
Round 1
ACT Brumbies
31
v
Central West
12
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
9:50
Saturday, June 8, 2019
Pool C
Round 1
Southern Districts
33
v
Eastwood
17
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
9:50
Saturday, June 8, 2019
Pool A
Round 1
Northern Suburbs
34
v
Sydney University
5
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
10:40
Saturday, June 8, 2019
Pool A
Round 1
Parramatta
12
v
Manly
17
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
10:40
Saturday, June 8, 2019
Pool B
Round 2
Penrith
29
v
Randwick
0
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
11:20
Saturday, June 8, 2019
Pool B
Round 2
Warringah
17
v
Central Coast
12
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
11:20
Saturday, June 8, 2019
Pool C
Round 2
Southern Districts
0
v
ACT Brumbies
52
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
12:10
Saturday, June 8, 2019
Pool C
Round 2
Eastwood
7
v
Central West
17
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
12:10
Saturday, June 8, 2019
Pool A
Round 1 & 2
Parramatta
36
v
Easts
7
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
13:00
Saturday, June 8, 2019
Pool A
Round 2
Manly
39
v
Sydney University
0
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
13:00
Saturday, June 8, 2019
Pool D
Round 1
Hunter
33
v
IIlawarra
0
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
13:40
Saturday, June 8, 2019
Pool D
Round 1
Gordon
19
v
Victoria
21
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
13:40
Saturday, June 8, 2019
Pool A
Round 2
Northern Suburbs
57
v
Easts
0
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
14:30
Saturday, June 8, 2019
Pool A
Round 3
Parramatta
26
v
Sydney University
7
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
14:30
Saturday, June 8, 2019
Pool D
Round 2
IIlawarra
10
v
Victoria
27
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
15:10
Saturday, June 8, 2019
Pool D
Round 2
Hunter
14
v
Gordon
7
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
15:10
Saturday, June 8, 2019
Pool A
Round 3
Easts
0
v
Manly
69
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
16:00
Sunday, June 9, 2019
Pool C
Round 3
ACT Brumbies
48
v
Eastwood
0
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
9:00
Sunday, June 9, 2019
Pool D
Round 3
Gordon
0
v
IIlawarra
10
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
9:00
Sunday, June 9, 2019
Pool A
Round 4
Sydney University
22
v
Easts
10
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
9:50
Sunday, June 9, 2019
Pool A
Round 3 & 4
Northern Suburbs
7
v
Manly
12
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
9:50
Sunday, June 9, 2019
Pool B
Round 3
Penrith
15
v
Central Coast
0
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
10:30
Sunday, June 9, 2019
Pool C
Round 3
Southern Districts
12
v
Central West
15
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
10:30
Sunday, June 9, 2019
Pool B
Round 3
Randwick
7
v
Warringah
12
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
11:20
Sunday, June 9, 2019
Pool D
Round 3
Hunter
5
v
Victoria
20
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
11:20
Sunday, June 9, 2019
Pool A
Round 4
Parramatta
19
v
Northern Suburbs
17
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
12:10
Sunday, June 9, 2019
Playoff 1
16th Highest Qualifier v 17th Highest Qualifier
Eastwood
22
v
Easts
0
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
13:00
Sunday, June 9, 2019
Playoff 2
15th Highest Qualifier v 14th Highest Qualifier
Central Coast
5
v
Gordon
17
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
13:00
Sunday, June 9, 2019
Playoff 3
13th Highest Qualifier v 17th Highest Qualifier
Sydney University
50
v
Easts
0
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
13:25
Sunday, June 9, 2019
Playoff 4
14th Highest Qualifier v 16th Highest Qualifier
Gordon
29
v
Eastwood
0
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
13:25
Sunday, June 9, 2019
Playoff 5
13th Highest Qualifier v 15th Highest Qualifier
Sydney University
17
v
Central Coast
0
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
13:50
Sunday, June 9, 2019
Playoff 6
3rd Pool A v 3rd Pool D
Northern Suburbs
34
v
Illawarra
10
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
14:30
Sunday, June 9, 2019
Playoff 7
3rd pool B v 3rd pool C
Randwick
5
v
Southern Districts
41
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
14:30
Sunday, June 9, 2019
Quarter Final 1
1st Pool A v 2nd Pool B
Manly
46
v
Warringah
0
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
15:10
Sunday, June 9, 2019
Quarter Final 2
1st Pool B v 2nd Pool A
Penrith
22
v
Parramatta
26
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
15:10
Sunday, June 9, 2019
Quarter Final 3
1st Pool C v 2nd Pool D
ACT Brumbies
54
v
Hunter
7
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
16:00
Sunday, June 9, 2019
Quarter Final 4
1st Pool D v 2nd Pool C
Victoria
41
v
Central West
6
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
16:00
Monday, June 10, 2019
Semi Final 1
Winner Quarter Final 1 v Winner Quarter Final 4
Manly
19
v
Victoria
27
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
9:30
Monday, June 10, 2019
Semi Final 2
Winner Quarter Final 2 v Winner Quarter Final 3
Parramatta
0
v
ACT Brumbies
12
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
9:30
Monday, June 10, 2019
Playoff 8
16th Highest Qualifier v 17th Highest Qualifier
Central Coast
21
v
Easts
0
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
10:20
Monday, June 10, 2019
for 11th & 12th
Loser Playoff 6 v Loser Playoff 7
Illawarra
19
v
Randwick
22
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
10:20
Monday, June 10, 2019
Playoff 9
15th Highest Qualifier v 16th Highest Qualifier
Eastwood
5
v
Central Coast
7
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
10:50
Monday, June 10, 2019
for 9th & 10th
Winner Playoff 6 v Winner Playoff 7
Northern Suburbs
34
v
Southern Districts
14
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
11:10
Monday, June 10, 2019
Playoff 10
15th Highest Qualifier v 17th Highest Qualifier
Eastwood
7
v
Easts
10
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
11:20
Monday, June 10, 2019
for 13th & 14th
13-17 Highest Qualifier v 13-17 2nd Highest Qualifier
Sydney University
22
v
Gordon
17
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
12:00
Monday, June 10, 2019
for 5th & 6th
Loser Quarter Final 3 v Loser Quarter Final 4
Hunter
13
v
Central West
7
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
12:00
Monday, June 10, 2019
for 3rd & 4th
Loser Semi Final 1 v Loser Semi Final 2
Manly
31
v
Parramatta
12
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
13:00
Monday, June 10, 2019
for 7th & 8th
Loser Quarter Final 1 v Loser Quarter Final 2
Warringah
10
v
Penrith
28
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
13:00
Monday, June 10, 2019
Grand Final
Winner Semi Final 1 v Winner Semi Final 2
Victoria
10
v
ACT Brumbies
19
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
14:00
Monday, June 10, 2019
Presentation
2019 State Champs:
ACT Brumbies
v
VENUE:
KICK OFF:
15:00