HOME

ABOUT US

COMMITTEE

NEWS

CALENDAR

REP SQUADS

SCHOOL TEAMS

LIFE MEMBERS

2022 Positive Rugby Foundation

Under 18 / Opens NSWJRU State Championships
The N.S.W.J.R.U Shield

11-13 JUNE 2022

Venue

Eric Tweedale Stadium, 2 Montrose Ave, Merrylands

Your Hosts

Two Blues Rugby & Two Blues Junior Rugby Union Club

Matches

ALL Pool Games

15 minute halves, 5 minutes half time

Qualifying Finals CRU

15 minute games, no half time

Qualifying Finals SJRU & Grand Finals CRU/SJRU

20 minute games, 5 minutes half time

State Champs Qtr & Semi Finals

15 minute halves, 5 minute half time

Grand Final

20 minute halves, 5 minute half time

5 MIN injury time - BONUS POINTS APPLY

As games are completed over the course of the Championships, this draw will be updated with scores and finalists.

Saturday, June 11

Pool A
CRU
Hunter
24
v
Central North
7
VENUE:
Field A
KICK OFF:
9:00
Pool C
SJRU
Randwick
5
v
Sydney University
0
VENUE:
Field B
KICK OFF:
9:00
Pool D
SJRU
Gordon
14
v
Harlequins
7
VENUE:
Field C
KICK OFF:
9:00
Pool A
CRU
Illawarra
5
v
New England
17
VENUE:
Field A
KICK OFF:
10:00
Pool C
SJRU
Warringah
7
v
Manly
10
VENUE:
Field B
KICK OFF:
10:00
Pool D
SJRU
Southern Districts
12
v
Two Blues
5
VENUE:
Field C
KICK OFF:
10:00
Pool A
CRU
Mid-North Coast
19
v
Central North
5
VENUE:
Field A
KICK OFF:
11:00
Pool C
SJRU
West Harbour
22
v
Harlequins
0
VENUE:
Field B
KICK OFF:
11:00
Pool D
SJRU
Eastwood
20
v
Sydney University
0
VENUE:
Field C
KICK OFF:
11:00
Pool A
CRU
Hunter
17
v
Illawarra
12
VENUE:
Field A
KICK OFF:
12:00
Pool D
SJRU
Gordon
20
v
Southern Districts
10
VENUE:
Field B
KICK OFF:
12:00
Pool C
SJRU
Randwick
12
v
Warringah
7
VENUE:
Field C
KICK OFF:
12:00
Pool A
CRU
Mid-North Coast
7
v
New England
7
VENUE:
Field A
KICK OFF:
13:00
Pool D
SJRU
West Harbour
19
v
Two Blues
0
VENUE:
Field B
KICK OFF:
13:00
Pool C
SJRU
Eastwood
0
v
Manly
10
VENUE:
Field C
KICK OFF:
13:00
Pool A
CRU
Illawarra
26
v
Central North
0
VENUE:
Field A
KICK OFF:
14:00
Pool C
SJRU
Southern Districts
22
v
Harlequins
14
VENUE:
Field B
KICK OFF:
14:00
Pool D
SJRU
Warringah
21
v
Sydney University
10
VENUE:
Field C
KICK OFF:
14:00
Pool A
CRU
Hunter
41
v
Mid-North Coast
24
VENUE:
Field A
KICK OFF:
15:00
Pool C
SJRU
Randwick
12
v
Eastwood
24
VENUE:
Field B
KICK OFF:
15:00
Pool D
SJRU
Gordon
7
v
West Harbour
12
VENUE:
Field C
KICK OFF:
15:00

Sunday, June 12

Pool A
CRU
Hunter
19
v
New England
0
VENUE:
Field A
KICK OFF:
9:00
SJRU – Pool D
Gordon
7
v
Two Blues
0
VENUE:
Field B
KICK OFF:
9:00
SJRU – Pool C
Randwick
0
v
Manly
10
VENUE:
Field C
KICK OFF:
9:00
Pool A
CRU
Illawarra
5
v
Mid-North Coast
12
VENUE:
Field A
KICK OFF:
10:00
SJRU – Pool C
Warringah
7
v
Eastwood
14
VENUE:
Field B
KICK OFF:
10:00
SJRU – Pool D
Southern Districts
8
v
West Harbour
0
VENUE:
Field C
KICK OFF:
10:00
Pool A
CRU
Central North
5
v
New England
26
VENUE:
Field A
KICK OFF:
11:00
SJRU – Pool D
Harlequins
10
v
Two Blues
7
VENUE:
Field C
KICK OFF:
11:00
SJRU – Pool C
Sydney University
0
v
Manly
17
VENUE:
Field B
KICK OFF:
11:00
CRU – Qualifying Final 3
3rd Pool A v 5th Pool A
Mid-North Coast
0
v
Central North
6
VENUE:
Field A
KICK OFF:
13:00
SJRU – Qualifying Final 3
4th Pool C v 4th Pool D
Warringah
19
v
Harlequins
15
VENUE:
Field B
KICK OFF:
13:00
SJRU – Qualifying Final 4
5th Pool C v 5th Pool D
Two Blues
5
v
Sydney University
19
VENUE:
Field C
KICK OFF:
13:00
CRU – Qualifying Final 2
5th Pool A v 4th Pool A
Central North
0
v
Illawarra
12
VENUE:
Field A
KICK OFF:
13:30
CRU – Qualifying Final 1
3rd Pool A v 4th Pool A
Mid-North Coast
5
v
Illawarra
7
VENUE:
Field A
KICK OFF:
14:00
SJRU – Qualifying Final 1
2nd Pool C v 2nd Pool D
Gordon
0
v
Eastwood
29
VENUE:
Field B
KICK OFF:
14:00
SJRU – Qualifying Final 2
3rd Pool C v 3rd Pool D
Randwick
5
v
Southern Districts
12
VENUE:
Field C
KICK OFF:
14:00
GRAND FINAL – Country Championships
1st Pool A v 2nd Pool A
Hunter
7
v
New England
3
VENUE:
Field A
KICK OFF:
14:30
GRAND FINAL – Sydney Cup
1st Pool C v 1st Pool D
West Harbour
14
v
Manly
13
VENUE:
Field B
KICK OFF:
15:00

Monday, June 13

Plate Quarter Final 1
4th CRU v 10th SJRU
Central North
7
v
Two Blues
17
VENUE:
Field A
KICK OFF:
8:45
Plate Quarter Final 2
6th SJRU v Bye
Warringah
20
v
Bye
0
VENUE:
Field B
KICK OFF:
8:45
Plate Quarter Final 3
7th SJRU v bye
Randwick
20
v
Bye
0
VENUE:
Field A
KICK OFF:
9:30
Plate Quarter Final 4
8th SJRU v 9th SJRU
Harlequins
14
v
Sydney University
7
VENUE:
Field B
KICK OFF:
9:30
Cup Quarter Final 1
1st SJRU v 5th SJRU
West Harbour
8
v
Southern Districts
5
VENUE:
Field A
KICK OFF:
10:15
Cup Quarter Final 4
2nd CRU v 3rd SJRU
New England
0
v
Eastwood
36
VENUE:
Field B
KICK OFF:
10:15
Cup Quarter Final 3
2nd SJRU v 3rd CRU
Manly
8
v
Illawarra
0
VENUE:
Field A
KICK OFF:
11:00
Cup Quarter Final 2
1st CRU v 4th SJRU
Hunter
12
v
Gordon
7
VENUE:
Field B
KICK OFF:
11:00
13 v 14th
Loser Plate QF1 v Loser Plate QF3
Central North
0
v
Sydney University
19
VENUE:
Field C
KICK OFF:
11:00
Plate Semi Final 1
Winner Plate QF1 v Winner Plate QF4
Two Blues
5
v
Randwick
15
VENUE:
Field A
KICK OFF:
11:45
Plate Semi Final 2
Winner Plate QF2 v Winner Plate QF3
Warringah
14
v
Harlequins
19
VENUE:
Field B
KICK OFF:
11:45
5th v 6th
Loser Cup QF2 v Loser Cup QF3
Gordon
20
v
Illawarra
10
VENUE:
Field A
KICK OFF:
12:30
7th v 8th
Loser Cup QF1 v Loser Cup QF4
Southern Districts
21
v
New England
15
VENUE:
Field B
KICK OFF:
12:30
Cup Semi Final 1
Winner Cup QF1 v Winner QF4
West Harbour
7
v
Eastwood
14
VENUE:
Field A
KICK OFF:
13:15
Cup Semi Final 2
Winner Cup QF2 v Winner QF3
Hunter
7
v
Manly
21
VENUE:
Field B
KICK OFF:
13:15
11th v 12th
Loser Plate SF1 v Loser Plate SF2
Warringah
24
v
Two Blues
0
VENUE:
Field C
KICK OFF:
13:15
GRAND FINAL – Plate
Winner Plate SF1 v Winner Plate SF2
Randwick
16
v
Harlequins
15
VENUE:
Field A
KICK OFF:
14:00
3rd v 4th
Loser Cup SF1 v Loser Cup SF2
Hunter
15
v
West Harbour
5
VENUE:
Field B
KICK OFF:
14:00
GRAND FINAL – Cup
Winner Cup SF1 v Winner Cup SF2
Eastwood
12
v
Manly
10
VENUE:
Field A
KICK OFF:
14:45