HOME

ABOUT US

COMMITTEE

NEWS

CALENDAR

REP SQUADS

SCHOOL TEAMS

LIFE MEMBERS

2022 Positive Rugby Foundation

Under 14 Boys NSWJRU State Championship
The Hawton Trophy

11-13 JUNE 2022

Venue

Max Stewart Ovals, 19 Sieben Dr, Orange
Pride Park #2, Waratah Sports Club, 34 Telopea Way, Orange NSW 2800

Your Hosts

Orange City Junior Rugby Union Club and Orange City Council

Matches

CRU Pool Games

22.5 minute halves, 5 minute half time

SJRU Pool Games

15 minute halves, 5 minute half time

State Champs Qtr & Semi Finals

15 minute halves, 5 min half time

Grand Final

20 minutes halves, 5 minute half time

5 MIN injury time - NO BONUS POINTS

As games are completed over the course of the Championships, this draw will be updated with scores and finalists.

Saturday, June 11

Pool A
CRU
Central Coast
27
v
Central West
7
VENUE:
Field A
KICK OFF:
9:00
Pool C
SJRU
Two Blues
24
v
Penrith
0
VENUE:
Field B
KICK OFF:
9:30
Pool D
SJRU
Gordon
10
v
Eastwood
7
VENUE:
Field C
KICK OFF:
9:30
Pool A
CRU
Central North
20
v
Bye
0
VENUE:
Field A
KICK OFF:
10:00
Pool D
SJRU
Warringah
0
v
Northern Suburbs
14
VENUE:
Field C
KICK OFF:
10:15
Pool C
SJRU
Randwick
39
v
Manly
0
VENUE:
Field B
KICK OFF:
10:15
Pool B
CRU
Mid-North Coast
7
v
Hunter
7
VENUE:
Field A
KICK OFF:
11:00
Pool D
SJRU
Southern Districts
19
v
Eastern Suburbs
5
VENUE:
Field B
KICK OFF:
11:00
Pool A
CRU
Sydney Uni/West Harbour
20
v
Bye
0
VENUE:
Field C
KICK OFF:
11:00
Pool C
SJRU
Gordon
28
v
Warringah
0
VENUE:
Field C
KICK OFF:
11:45
Pool D
SJRU
Two Blues
20
v
Bye
0
VENUE:
Field B
KICK OFF:
11:45
Pool B
CRU
Illawarra
42
v
New England
0
VENUE:
Field A
KICK OFF:
12:00
Pool C
SJRU
Northern Suburbs
19
v
Eastern Suburbs
10
VENUE:
Field B
KICK OFF:
12:30
Pool D
SJRU
Manly
28
v
Bye
0
VENUE:
Field C
KICK OFF:
12:30
Pool A
CRU
Central Coast
36
v
Central North
0
VENUE:
Field A
KICK OFF:
13:00
Pool D
SJRU
Eastwood
33
v
Southern Districts
7
VENUE:
Field B
KICK OFF:
13:15
Pool C
SJRU
Central West
20
v
Bye
0
VENUE:
Field C
KICK OFF:
13:15
Pool A
CRU
Penrith
7
v
Sydney Uni/West Harbour
19
VENUE:
Field A
KICK OFF:
14:00
Pool D
SJRU
Penrith
20
v
Bye
0
VENUE:
Field B
KICK OFF:
14:00
Pool C
SJRU
Two Blues
36
v
Manly
5
VENUE:
Field C
KICK OFF:
14:00
Pool D
SJRU
Gordon
33
v
Northern Suburbs
7
VENUE:
Field C
KICK OFF:
14:45
Pool C
SJRU
Eastwood
26
v
Eastern Suburbs
0
VENUE:
Field B
KICK OFF:
14:45
Pool B
CRU
Mid-North Coast
24
v
Illawarra
0
VENUE:
Field A
KICK OFF:
15:00
Pool D
SJRU
Sydney Uni/West Harbour
0
v
Randwick
38
VENUE:
Field B
KICK OFF:
15:30
Pool C
SJRU
Southern Districts
7
v
Warringah
17
VENUE:
Field C
KICK OFF:
15:30
Pool B
CRU
Hunter
74
v
New England
0
VENUE:
Field A
KICK OFF:
16:00

Sunday, June 12

Pool D
SJRU
Gordon
24
v
Southern Districts
0
VENUE:
Field A
KICK OFF:
8:45
Pool C
SJRU
Two Blues
39
v
Sydney Uni/West Harbour
0
VENUE:
Field B
KICK OFF:
9:00
Pool A
CRU
Central Coast
20
v
Bye
0
VENUE:
Field C
KICK OFF:
9:00
Pool A
CRU
Central West
12
v
Central North
7
VENUE:
Field A
KICK OFF:
9:30
Pool D
SJRU
Warringah
5
v
Eastern Suburbs
5
VENUE:
Field B
KICK OFF:
9:45
Pool C
SJRU
Randwick
20
v
Bye
0
VENUE:
Field C
KICK OFF:
9:45
Pool B
CRU
Mid-North Coast
46
v
New England
0
VENUE:
Field A
KICK OFF:
10:30
Pool D
SJRU
Manly
5
v
Penrith
12
VENUE:
Field B
KICK OFF:
10:30
Pool C
SJRU
Northern Suburbs
0
v
Eastwood
29
VENUE:
Field C
KICK OFF:
10:30
Pool D
SJRU
Two Blues
25
v
Randwick
5
VENUE:
Field C
KICK OFF:
11:15
Pool C
SJRU
Gordon
29
v
Eastern Suburbs
0
VENUE:
Field B
KICK OFF:
11:15
Pool B
CRU
Hunter
14
v
Illawarra
5
VENUE:
Field A
KICK OFF:
11:30
Pool C
SJRU
Sydney Uni/West Harbour
0
v
Manly
7
VENUE:
Field B
KICK OFF:
12:00
Pool D
SJRU
Southern Districts
0
v
Northern Suburbs
15
VENUE:
Field C
KICK OFF:
12:00
Pool D
SJRU
Warringah
5
v
Eastwood
7
VENUE:
Field B
KICK OFF:
12:45
Pool C
SJRU
Randwick
12
v
Penrith
10
VENUE:
Field C
KICK OFF:
12:45
CRU Qualifying Final 2
3rd Pool A v 3rd Pool B
Central North
12
v
Illawarra
7
VENUE:
Field A
KICK OFF:
14:00
Qualifying Final 5
4th Pool B v 6th Pool D
New England
0
v
Eastern Suburbs
14
VENUE:
Field B
KICK OFF:
14:00
SJRU Qualifying Final 4
5th Pool C v 5th Pool D
Sydney Uni - West Harbour
14
v
Southern Districts
21
VENUE:
Field C
KICK OFF:
14:00
SJRU Qualifying Final 3
4th Pool C v 4th Pool D
Manly
0
v
Warrringah
10
VENUE:
Field B
KICK OFF:
14:45
SJRU Qualifying Final 2
3rd Pool C v 3rd Pool D
Penrith
0
v
Northern Suburbs
45
VENUE:
Field C
KICK OFF:
14:45
CRU Qualifying Final 1
2nd Pool A v 2nd Pool B
Central West
12
v
Mid-North Coast
14
VENUE:
Field A
KICK OFF:
15:00
GRAND FINAL - Sydney Cup
1st Pool C v 1st Pool D
Two Blues
12
v
Gordon
29
VENUE:
Field B
KICK OFF:
15:30
SJRU Qualifying Final 1
2nd Pool C v 2nd Pool D
Randwick
7
v
Eastwood
34
VENUE:
Field C
KICK OFF:
15:30
GRAND FINAL - Country Championships
1st Pool A v 1st Pool B
Central Coast
17
v
Hunter
7
VENUE:
Field A
KICK OFF:
16:00

Monday, June 13

Bowl Semi Final 1
6th CRU v 11th SJRU
Illawarra
0
v
Eastern Suburbs
0
VENUE:
Field A
KICK OFF:
8:45
Bowl Semi Final 2
7th CRU v 10th SJRU
New England
13
v
Sydney Uni - West Harbour
12
VENUE:
Field B
KICK OFF:
8:45
Plate Quarter Final 1
9th SJRU v 7th SJRU
Southern Districts
0
v
Warringah
13
VENUE:
Field A
KICK OFF:
9:30
Plate Quarter Final 2
5th CRU v 8th SJRU
Central North
7
v
Manly
10
VENUE:
Field B
KICK OFF:
9:30
Plate Quarter Final 3-4
6th SJRU v 4th CRU
Penrith
7
v
Central West
28
VENUE:
Field C
KICK OFF:
9:30
Cup Quarter Final 1
1st SJRU v 5th SJRU
Gordon
10
v
Northern Suburbs
0
VENUE:
Field A
KICK OFF:
10:15
Cup Quarter Final 4
2nd CRU v 3rd SJRU
Hunter
0
v
Eastwood
40
VENUE:
Field B
KICK OFF:
10:15
17th v 18th
Loser Bowl SF1 v Loser Bowl SF2
Eastern Suburbs
12
v
Sydney Uni - West Harbour
20
VENUE:
Field C
KICK OFF:
10:15
Cup Quarter Final 3
2nd SJRU v 3rd CRU
Two Blues
19
v
Mid-North Coast
5
VENUE:
Field A
KICK OFF:
11:00
Cup Quarter Final 2
1st CRU v 4th SJRU
Central Coast
5
v
Randwick
0
VENUE:
Field B
KICK OFF:
11:00
13th v 14th
Loser Plate QF1 v Loser Plate QF2
Southern Districts
12
v
Central North
10
VENUE:
Field C
KICK OFF:
11:00
GRAND FINAL - Bowl
Winner Bowl SF1 v Winner Bowl SF2
Illawarra
43
v
New England
0
VENUE:
Field A
KICK OFF:
11:45
7th v 8th
Loser Cup QF1 v Loser Cup QF4
Northern Suburbs
12
v
Hunter
0
VENUE:
Field B
KICK OFF:
11:45
Plate Semi Final 1
Winner Plate QF2 v Loser Plate QF3-4
Manly
0
v
Penrith
7
VENUE:
Field A
KICK OFF:
12:30
Plate Semi Final 2
Winner Plate QF1 v Winner Plate QF3-4
Warringah
15
v
Central West
12
VENUE:
Field B
KICK OFF:
12:30
5th v 6th
Loser Cup QF2 v Loser Cup QF3
Randwick
12
v
Mid-North Coast
7
VENUE:
Field C
KICK OFF:
12:30
Cup Semi Final 1
Winner Cup QF1 v Winner QF4
Gordon
7
v
Eastwood
26
VENUE:
Field A
KICK OFF:
13:15
Cup Semi Final 2
Winner Cup QF2 v Winner QF3
Central Coast
0
v
Two Blues
31
VENUE:
Field B
KICK OFF:
13:15
GRAND FINAL - Plate
Winner Plate SF1 v Winner Plate SF2
Penrith
7
v
Warringah
36
VENUE:
Field A
KICK OFF:
14:00
11th v 12th
Loser Plate SF1 v Loser Plate SF2
Manly
0
v
Central West
19
VENUE:
Field B
KICK OFF:
14:00
3rd v 4th
Loser Cup SF1 v Loser Cup SF2
Gordon
12
v
Central Coast
0
VENUE:
Field B
KICK OFF:
14:30
GRAND FINAL - Cup
Winner Cup SF1 v Winner Cup SF2
Eastwood
12
v
Two Blues
15
VENUE:
Field A
KICK OFF:
15:00