HOME

ABOUT US

COMMITTEE

NEWS

CALENDAR

REP SQUADS

SCHOOL TEAMS

LIFE MEMBERS

2022 Positive Rugby Foundation

Under 16 Boys NSWJRU State Championship
The Chas Hansen Trophy

11-13 JUNE 2022

Venue

Riverwood Park, Coleridge St, Riverwood NSW 2210

Your Hosts

Oatley Junior Rugby Union Club

Matches

Pool A & B Games

All 22.5 minute halves, 5 minute half time

SJRU & CRU Finals

20 & 25 minute halves, 5 minute half time (respectively)

State Champs Qtr & Semi Finals

15 min halves, 5 min half time

Grand Final

20 minute halves, 5 minute half time

5 MIN injury time - NO BONUS POINTS

As games are completed over the course of the Championships, this draw will be updated with scores and finalists.

Saturday, June 11

Pool C
SJRU
Manly
20
v
Sydney University
0
VENUE:
Field A
KICK OFF:
8:45
Pool D
SJRU
Northern Suburbs
15
v
Randwick
7
VENUE:
Field B
KICK OFF:
8:45
Pool A
CRU
Illawarra
38
v
Central North
5
VENUE:
Field A
KICK OFF:
9:30
Pool C
SJRU
Warringah
15
v
Easts-Wests
5
VENUE:
Field B
KICK OFF:
9:30
Pool A
CRU
Central Coast
20
v
Bye
0
VENUE:
Field C
KICK OFF:
9:30
Pool D
SJRU
Southern Districts
24
v
Eastwood
3
VENUE:
Field B
KICK OFF:
10:15
Pool B
CRU
Central West
15
v
Hunter
31
VENUE:
Field A
KICK OFF:
10:30
Pool C
SJRU
Two Blues
20
v
Sydney University
0
VENUE:
Field B
KICK OFF:
11:00
Pool D
SJRU
Gordon
5
v
Randwick
15
VENUE:
Field A
KICK OFF:
11:30
Pool D
SJRU
Northern Suburbs
21
v
Eastwood
5
VENUE:
Field B
KICK OFF:
11:45
Pool B
CRU
Mid-North Coast
26
v
New England
0
VENUE:
Field A
KICK OFF:
12:15
Pool C
SJRU
Manly
17
v
Warringah
12
VENUE:
Field B
KICK OFF:
12:30
Pool A
CRU
Central North
20
v
Bye
0
VENUE:
Field C
KICK OFF:
12:30
Pool A
CRU
Illawarra
17
v
Central Coast
5
VENUE:
Field A
KICK OFF:
13:15
Pool D
SJRU
Southern Districts
12
v
Gordon
7
VENUE:
Field B
KICK OFF:
13:15
Pool C
SJRU
Warringah
20
v
Sydney University
0
VENUE:
Field B
KICK OFF:
14:00
Pool C
SJRU
Two Blues
15
v
Easts-Wests
8
VENUE:
Field A
KICK OFF:
14:15
Pool D
SJRU
Gordon
14
v
Eastwood
0
VENUE:
Field B
KICK OFF:
14:45
Pool B
CRU
Central West
17
v
Mid-North Coast
24
VENUE:
Field A
KICK OFF:
15:00
Pool C
SJRU
Manly
15
v
Two Blues
10
VENUE:
Field B
KICK OFF:
15:30
Pool B
CRU
Hunter
41
v
New England
0
VENUE:
Field A
KICK OFF:
16:00
Pool D
SJRU
Southern Districts
17
v
Northern Suburbs
12
VENUE:
Field B
KICK OFF:
16:15

Sunday, June 12

Pool C
SJRU
Manly
17
v
Easts-Wests
10
VENUE:
Field B
KICK OFF:
8:45
Pool D
SJRU
Southern Districts
0
v
Randwick
12
VENUE:
Field A
KICK OFF:
8:45
Pool A
CRU
Illawarra
20
v
Bye
0
VENUE:
Field C
KICK OFF:
8:45
Pool A
CRU
Central North
21
v
Central Coast
5
VENUE:
Field A
KICK OFF:
9:30
Pool D
SJRU
Gordon
0
v
Northern Suburbs
10
VENUE:
Field B
KICK OFF:
9:30
Pool C
SJRU
Warringah
10
v
Two Blues
10
VENUE:
Field B
KICK OFF:
10:15
Pool B
CRU
Central West
33
v
New England
0
VENUE:
Field A
KICK OFF:
10:30
Pool C
SJRU
Sydney University
0
v
Easts-Wests
20
VENUE:
Field B
KICK OFF:
11:00
Pool B
CRU
Hunter
20
v
Mid-North Coast
0
VENUE:
Field A
KICK OFF:
11:30
Pool D
SJRU
Eastwood
7
v
Randwick
22
VENUE:
Field B
KICK OFF:
11:45
CRU – Qualifying Final 4
3rd Pool A v 4th Pool B
Central Coast
7
v
New England
0
VENUE:
Field A
KICK OFF:
13:00
SJRU – Qualifying Final 4
5th Pool C v 5th Pool D
Sydney University
0
v
Eastwood
20
VENUE:
Field B
KICK OFF:
13:00
CRU – Qualifying Final 3
3rd Pool B v 4th Pool B
Central West
19
v
New England
0
VENUE:
Field A
KICK OFF:
13:30
SJRU – Qualifying Final 2
3rd Pool C v 3rd Pool D
Two Blues
10
v
Southern Districts
26
VENUE:
Field B
KICK OFF:
13:45
CRU – Qualifying Final 2
3rd Pool A v 3rd Pool B
Central Coast
0
v
Central West
20
VENUE:
Field A
KICK OFF:
14:00
SJRU – Qualifying Final 3
4th Pool C v 4th Pool D
Easts-Wests
10
v
Gordon
10
VENUE:
Field B
KICK OFF:
14:30
CRU – Qualifying Final 1
2nd Pool A v 2nd Pool B
Central North
10
v
Mid-north Coast
7
VENUE:
Field A
KICK OFF:
14:30
SJRU – Qualifying Final 1
2nd Pool C v 2nd Pool D
Warringah
12
v
Randwick
10
VENUE:
Field B
KICK OFF:
15:15
GRAND FINAL – Country Championships
1st Pool A v 1st Pool B
Illawarra
27
v
Hunter
7
VENUE:
Field A
KICK OFF:
15:30
GRAND FINAL – Sydney Cup
1st Pool C v 1st Pool D
Manly
18
v
Northern Suburbs
10
VENUE:
Field B
KICK OFF:
16:00

Monday, June 13

Plate Quarter Final 3-4
6th SJRU v 4th CRU
Two Blues
24
v
Mid-North Coast
7
VENUE:
Field A
KICK OFF:
8:30
Bowl Semi Final 2
7th CRU v 10th SJRU
New England
5
v
Sydney University
17
VENUE:
Field B
KICK OFF:
8:30
Bowl Semi Final 1
Bye v 9th SJRU
Bye
0
v
Eastwood
20
VENUE:
Field C
KICK OFF:
8:30
Plate Quarter Final 1
6th CRU v 7th SJRU
Central Coast
0
v
Gordon
19
VENUE:
Field A
KICK OFF:
9:20
Plate Quarter Final 2
5th CRU v 8th SJRU
Central West
5
v
Eastern Suburbs - West Harbour
19
VENUE:
Field B
KICK OFF:
9:20
Cup Quarter Final 4
2nd CRU v 3rd SJRU
Hunter
0
v
Warringah
0
VENUE:
Field B
KICK OFF:
10:05
Cup Quarter Final 1
1st SJRU v 5th SJRU
Manly
10
v
Southern Districts
3
VENUE:
Field A
KICK OFF:
10:05
17th v 18th
Bye v Loser Bowl SF2
Bye
0
v
Sydney University
20
VENUE:
Field C
KICK OFF:
10:05
Cup Quarter Final 3
2nd SJRU v 3rd CRU
Northern Suburbs
27
v
Central North
0
VENUE:
Field A
KICK OFF:
10:50
Cup Quarter Final 2
1st CRU v 4th SJRU
Illawarra
5
v
Randwick
18
VENUE:
Field B
KICK OFF:
10:50
GRAND FINAL – Bowl
9th SJRU v Winner Bowl SF2
Eastwood
22
v
New England
0
VENUE:
Field A
KICK OFF:
11:35
13th v 14th
Loser Plate QF1 v Loser Plate QF2
Central Coast
0
v
Central West
0
VENUE:
Field B
KICK OFF:
11:35
5th v 6th
Loser Cup QF2 v Loser Cup QF3
Illawarra
17
v
Central North
7
VENUE:
Field A
KICK OFF:
12:25
7th v 8th
Loser Cup QF1 v Loser Cup QF4
Southern Districts
28
v
Warringah
7
VENUE:
Field B
KICK OFF:
12:25
Plate Semi Final 1
Winner Plate QF1 v Loser Plate QF3-4
Gordon
35
v
Mid-North Coast
0
VENUE:
Field A
KICK OFF:
13:10
Plate Semi Final 2
Winner Plate QF2 v Winner Plate QF3-4
Eastern Suburbs - West Harbour
7
v
Two Blues
10
VENUE:
Field B
KICK OFF:
13:10
Cup Semi Final 1
Winner Cup QF1 v Winner QF4
Manly
19
v
Hunter
5
VENUE:
Field A
KICK OFF:
13:55
Cup Semi Final 2
Winner Cup QF2 v Winner QF3
Randwick
9
v
Northern Suburbs
5
VENUE:
Field B
KICK OFF:
13:55
GRAND FINAL – Plate
Winner Plate SF1 v Winner Plate SF2
Gordon
8
v
Two Blues
7
VENUE:
Field A
KICK OFF:
14:40
11th v 12th
Loser Plate SF1 v Loser Plate SF2
Mid-North Coast
10
v
Easts - Wests
19
VENUE:
Field B
KICK OFF:
14:40
3rd v 4th
Loser Cup SF1 v Loser Cup SF2
Hunter
7
v
Northern Suburbs
29
VENUE:
Field B
KICK OFF:
15:25
GRAND FINAL – Cup
Winner Cup SF1 v Winner Cup SF2
Manly
0
v
Randwick
10
VENUE:
Field A
KICK OFF:
15:30