HOME

ABOUT US

COMMITTEE

NEWS

CALENDAR

REP SQUADS

SCHOOL TEAMS

LIFE MEMBERS

2022 Rugby 1st

Under 18 Girls NSWJRU State Championship
The J.B.Carroll Shield

11-13 JUNE 2022

As games are completed over the course of the Championships, this draw will be updated with scores and finalists.

Saturday, June 11

Round 1
Hunter
0
v
Central North
24
VENUE:
Field A
KICK OFF:
10:30
Round 1
Penrith
5
v
Illawarra
0
VENUE:
Field B
KICK OFF:
10:30
Round 1
Sydney University
43
v
BJRU
0
VENUE:
Field A
KICK OFF:
11:15
Round 1
Hunter
7
v
Illawarra
0
VENUE:
Field A
KICK OFF:
12:00
Round 1
Randwick
5
v
Central North
5
VENUE:
Field B
KICK OFF:
12:00
Round 1
Penrith
34
v
BJRU
7
VENUE:
Field A
KICK OFF:
12:45
Round 1
Randwick
33
v
Hunter
0
VENUE:
Field B
KICK OFF:
13:30
Round 1
Sydney University
5
v
Central North
0
VENUE:
Field A
KICK OFF:
13:30
Round 1
Illawarra
31
v
BJRU
7
VENUE:
Field A
KICK OFF:
14:15
Round 1
Randwick
0
v
Penrith
17
VENUE:
Field A
KICK OFF:
15:00
Round 1
Sydney University
20
v
Bye
0
VENUE:
Field B
KICK OFF:
15:00

Sunday, June 12

Round 2
Sydney University
26
v
Illawarra
0
VENUE:
Field A
KICK OFF:
10:30
Round 2
Central North
10
v
Penrith
10
VENUE:
Field B
KICK OFF:
10:30
Round 2
Hunter
0
v
Penrith
0
VENUE:
Field A
KICK OFF:
11:15
Round 2
Randwick
26
v
BJRU
5
VENUE:
Field A
KICK OFF:
12:00
Round 2
Central North
15
v
Illawarra
0
VENUE:
Field B
KICK OFF:
12:00
Round 2
Sydney University
26
v
Hunter
0
VENUE:
Field A
KICK OFF:
12:45
Round 2
Central North
29
v
BJRU
5
VENUE:
Field A
KICK OFF:
13:30
Round 2
Randwick
7
v
Illawarra
0
VENUE:
Field B
KICK OFF:
13:30
Round 2
Sydney University
13
v
Penrith
7
VENUE:
Field A
KICK OFF:
14:15
Round 2
Randwick
20
v
Bye
0
VENUE:
Field B
KICK OFF:
15:00
Round 2
Hunter
17
v
BJRU
5
VENUE:
Field A
KICK OFF:
15:00
Country Champion (top placed CRU finisher)
2022 Country Champion:
Central North
v
VENUE:
Field A
KICK OFF:
15:30
Sydney Champion (top placed SJRU finisher)
2022 Sydney Champion:
Sydney University
v
VENUE:
Field B
KICK OFF:
15:30

Monday, June 13

Cup Semi Final 1
1st Ranked v 4th Ranked
Sydney University
7
v
Penrith
0
VENUE:
Field A
KICK OFF:
9:30
Cup Semi Final 2
2nd Ranked v 3rd Ranked
Randwick
15
v
Central North
15
VENUE:
Field A
KICK OFF:
10:30
Plate Final 1
5th Ranked v 6th Ranked
Hunter
0
v
Illawarra
7
VENUE:
Field A
KICK OFF:
11:30
Plate Final 2
5th Ranked v 7th Ranked
Hunter
10
v
BJRU
0
VENUE:
Field A
KICK OFF:
12:00
Plate Final 3
6th Ranked v 7th Ranked
Illawarra
5
v
BJRU
0
VENUE:
Field A
KICK OFF:
12:30
3rd v 4th
Loser Cup SF1 v Loser Cup SF2
Central North
20
v
Penrith
0
VENUE:
Field A
KICK OFF:
13:00
GRAND FINAL – Cup
Winner Cup SF1 v Winner Cup SF2
Sydney University
28
v
Randwick
15
VENUE:
Field A
KICK OFF:
14:00