HOME

ABOUT US

COMMITTEE

NEWS

CALENDAR

REP SQUADS

SCHOOL TEAMS

LIFE MEMBERS

2024 The Rugby Club Foundation

Under 16 Girls NSWJRU State Championship
The Kerry Brady Shield

8-10 JUNE 2024

As games are completed over the course of the Championships, this draw will be updated with scores and finalists.

Saturday, June 8, 2024

Pool E
SJRU
Manly
10
v
Randwick
0
VENUE:
CEX 1
KICK OFF:
9:00
Pool E
SJRU
Gordon
19
v
Warringah
0
VENUE:
CEX 4
KICK OFF:
9:00
Pool G
SJRU
Two Blues
24
v
Sth. Districts
5
VENUE:
CEX 2
KICK OFF:
9:00
Pool F
CRU
Central Coast
47
v
Central West
0
VENUE:
CEX 2
KICK OFF:
10:20
Pool F
CRU
ACTJRU
29
v
Mid-north Coast
5
VENUE:
CEX 1
KICK OFF:
10:20
Pool G
CRU
Hunter
31
v
Illawarra
0
VENUE:
CEX 4
KICK OFF:
11:00
Pool G
CRU
Central North
14
v
Southern Country
12
VENUE:
CEX 1
KICK OFF:
11:00
Pool E
SJRU
Manly
10
v
Sth. Districts
5
VENUE:
CEX 3
KICK OFF:
11:50
Pool E
SJRU
Randwick
22
v
Warringah
0
VENUE:
CEX 2
KICK OFF:
11:50
Pool E
SJRU
Two Blues
5
v
Gordon
5
VENUE:
CEX 1
KICK OFF:
11:50
Pool F
CRU
ACTJRU
12
v
Far North Coast
0
VENUE:
CEX 3
KICK OFF:
13:10
Pool F
CRU
Central Coast
38
v
Mid-north Coast
0
VENUE:
CEX 1
KICK OFF:
13:10
Pool G
CRU
Central North
12
v
Hunter
27
VENUE:
CEX 2
KICK OFF:
13:50
Pool G
CRU
Southern Country
12
v
Illawarra
5
VENUE:
CEX 3
KICK OFF:
13:50
Pool E
SJRU
Randwick
10
v
Gordon
0
VENUE:
CEX 2
KICK OFF:
14:40
Pool E
SJRU
Sth. Districts
5
v
Warringah
7
VENUE:
CEX 1
KICK OFF:
14:40
Pool E
SJRU
Two Blues
7
v
Manly
10
VENUE:
CEX 3
KICK OFF:
14:40
Pool F
CRU
ACTJRU
5
v
Central Coast
20
VENUE:
CEX 2
KICK OFF:
16:00
Pool F
CRU
Central West
19
v
Far North Coast
0
VENUE:
CEX 1
KICK OFF:
16:00

Sunday, June 9, 2024

Pool E
SJRU
Two Blues
17
v
Warringah
0
VENUE:
CEX 1
KICK OFF:
8:00
Pool E
SJRU
Randwick
20
v
Sth. Districts
0
VENUE:
CEX 4
KICK OFF:
8:00
Pool E
SJRU
Manly
5
v
Gordon
0
VENUE:
CEX 3
KICK OFF:
8:00
Pool F
CRU
Central Coast
29
v
Far North Coast
0
VENUE:
CEX 4
KICK OFF:
8:40
Pool F
CRU
Central West
0
v
Mid-north Coast
17
VENUE:
CEX 3
KICK OFF:
9:20
Pool G
CRU
Hunter
14
v
Southern Country
0
VENUE:
CEX 4
KICK OFF:
10:00
Pool G
CRU
Central North
7
v
Illawarra
12
VENUE:
CEX 3
KICK OFF:
10:00
Pool E
SJRU
Manly
5
v
Warringah
0
VENUE:
CEX 2
KICK OFF:
10:50
Pool E
SJRU
Gordon
7
v
Sth. Districts
0
VENUE:
CEX 4
KICK OFF:
10:50
Pool E
SJRU
Two Blues
14
v
Randwick
7
VENUE:
CEX 1
KICK OFF:
10:50
Pool F
CRU
ACTJRU
21
v
Central West
5
VENUE:
CEX 4
KICK OFF:
11:30
Pool F
CRU
Far North Coast
7
v
Mid-north Coast
12
VENUE:
CEX 2
KICK OFF:
12:10
GRAND FINAL – Sydney Cup
1st Pool E v 2nd Pool E
Manly
16
v
Two Blues
0
VENUE:
CEX 2
KICK OFF:
12:50
SJRU – Qualifying Final 2
5th Pool E v 6th Pool E
Warringah
5
v
Southern Districts
20
VENUE:
CEX 1
KICK OFF:
12:50
SJRU – Qualifying Final 1
3rd Pool E v 4th Pool E
Randwick
12
v
Gordon
0
VENUE:
CEX 3
KICK OFF:
12:50
CRU – Qualifying Final 3
4th Pool F v 4th Pool G
Central West
7
v
Illawarra
0
VENUE:
CEX 4
KICK OFF:
14:10
CRU – Qualifying Final 2
3rd Pool F v 3rd Pool G
Mid North Coast
5
v
Central North
5
VENUE:
CEX 1
KICK OFF:
14:30
CRU – Qualifying Final 1
2nd Pool F v 2nd Pool G
ACTJRU
12
v
Southern Country
0
VENUE:
CEX 3
KICK OFF:
14:30
CRU – Qualifying Final 3
5th Pool F v 4th Pool G
Far North Coast
0
v
Illawarra
24
VENUE:
CEX 4
KICK OFF:
14:30
GRAND FINAL – Country Championships
1st Pool F v 1st Pool G
Central Coast
39
v
Hunter
5
VENUE:
CEX 2
KICK OFF:
14:30
CRU – Qualifying Final 3
4th Pool F v 5th Pool F
Central West
7
v
Far North Coast
0
VENUE:
CEX 4
KICK OFF:
14:50

Monday, June 10, 2024

Plate Quarter Final 2
4th SJRU v 9th CRU
Gordon
14
v
Far North Coast
0
VENUE:
CEX 1
KICK OFF:
9:00
Plate Quarter Final 3
7th CRU v 6th SJRU
Central West
5
v
Warringah
0
VENUE:
CEX 3
KICK OFF:
9:00
Plate Quarter Final 4
5th SJRU v 8th CRU
Southern Districts
5
v
Illawarra
15
VENUE:
CEX 2
KICK OFF:
9:00
Cup Quarter Final 1
1st CRU v 5th CRU
Central Coast
12
v
Central North
0
VENUE:
CEX 1
KICK OFF:
9:40
Cup Quarter Final 3
2nd CRU v 3rd SJRU
Hunter
22
v
Randwick
0
VENUE:
CEX 2
KICK OFF:
9:40
Cup Quarter Final 4
2nd SJRU v 3rd CRU
Two Blues
5
v
ACTJRU
0
VENUE:
CEX 3
KICK OFF:
9:40
Cup Quarter Final 2
1st SJRU v 4th CRU
Manly
21
v
Southern Country
12
VENUE:
CEX 4
KICK OFF:
9:40
Cup Semi Final 1
Winner Cup QF2 v Winner Cup QF4
Manly
5
v
Two Blues
0
VENUE:
CEX 3
KICK OFF:
11:40
Cup Semi Final 2
Winner Cup QF1 v Winner Cup QF3
Central Coast
22
v
Hunter
12
VENUE:
CEX 2
KICK OFF:
11:40
Plate Semi Final 1
Winner Plate QF1 v Winner Plate QF2
Illawarra
12
v
Gordon
17
VENUE:
CEX 1
KICK OFF:
11:40
Plate Semi Final 2
6th CRU v Winner Plate QF3
Mid North Coast
7
v
Central West
5
VENUE:
CEX 4
KICK OFF:
11:40
7th v 8th
Loser Cup QF1 v Loser Cup QF4
Central North
5
v
ACTJRU
7
VENUE:
CEX 4
KICK OFF:
12:20
5th v 6th
Loser Cup QF2 v Loser Cup QF3
Southern Country
14
v
Randwick
5
VENUE:
CEX 4
KICK OFF:
13:00
GRAND FINAL – Plate
Winner Plate SF1 v Winner Plate SF2
Gordon
0
v
Mid North Coast
10
VENUE:
CEX 2
KICK OFF:
13:00
3rd v 4th
Loser Cup SF1 v Loser Cup SF2
Two Blues
7
v
Hunter
19
VENUE:
CEX 4
KICK OFF:
13:40
GRAND FINAL – State Cup
Winner Cup SF1 v Winner Cup SF2
Manly
3
v
Central Coast
22
VENUE:
CEX 2
KICK OFF:
13:40