2019 Positive Rugby Foundation Under 14 Boys
NSW State Championships

Venue

Waratah Sports Club, 34 Telopea Way, Orange

Your Hosts

Orange City Rugby Union Club and Orange City Council

Matches

Pool A Games

15 minute halves, 5 minute half time

Pool B, C & D Games

20 minute halves, 5 minute half time

Playoffs & Finals

Playoff 1-5 & 8-10 are 10 minute halves, no half time; remaining games are 20 minute halves, 5 min half time

Grand Final

25 minutes halves, 5 minute half time

no injury time – no bonus points

Saturday, June 8, 2019
Pool B
Round 1
Penrith
10
v
Central North
10
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
9:00
Saturday, June 8, 2019
Pool B
Round 1
West Harbour
17
v
Eastwood
29
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
9:00
Saturday, June 8, 2019
Pool C
Round 1
Manly
19
v
Warringah
5
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
9:50
Saturday, June 8, 2019
Pool C
Round 1
Gordon
46
v
Illawarra
5
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
9:50
Saturday, June 8, 2019
Pool A
Round 1
Harlequins Victoria
43
v
Central Coast
0
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
10:40
Saturday, June 8, 2019
Pool A
Round 1
Parramatta
19
v
Central West
0
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
10:40
Saturday, June 8, 2019
Pool B
Round 2
Penrith
45
v
West Harbour
10
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
11:20
Saturday, June 8, 2019
Pool B
Round 2
Central North
10
v
Eastwood
22
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
11:20
Saturday, June 8, 2019
Pool C
Round 2
Gordon
31
v
Manly
7
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
12:10
Saturday, June 8, 2019
Pool C
Round 2
Illawarra
26
v
Warringah
12
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
12:10
Saturday, June 8, 2019
Pool A
Round 1 & 2
Parramatta
31
v
Southern Districts
0
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
13:00
Saturday, June 8, 2019
Pool A
Round 2
Central West
48
v
Central Coast
0
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
13:00
Saturday, June 8, 2019
Pool D
Round 1
Randwick
14
v
Hunter
8
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
13:40
Saturday, June 8, 2019
Pool D
Round 1
ACT Brumbies
22
v
Northern Suburbs
12
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
13:40
Saturday, June 8, 2019
Pool A
Round 2
Harlequins Victoria
45
v
Southern Districts
10
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
14:30
Saturday, June 8, 2019
Pool A
Round 3
Parramatta
62
v
Central Coast
0
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
14:30
Saturday, June 8, 2019
Pool D
Round 2
Hunter
5
v
Northern Suburbs
38
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
15:10
Saturday, June 8, 2019
Pool D
Round 2
Randwick
0
v
ACT Brumbies
69
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
15:10
Saturday, June 8, 2019
Pool A
Round 3
Southern Districts
0
v
Central West
45
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
16:00
Sunday, June 9, 2019
Pool C
Round 3
Manly
27
v
Illawarra
10
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
9:00
Sunday, June 9, 2019
Pool D
Round 3
ACT Brumbies
47
v
Hunter
0
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
9:00
Sunday, June 9, 2019
Pool A
Round 4
Central Coast
5
v
Southern Districts
24
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
9:50
Sunday, June 9, 2019
Pool A
Round 3 & 4
Harlequins Victoria
21
v
Central West
5
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
9:50
Sunday, June 9, 2019
Pool B
Round 3
Penrith
36
v
Eastwood
10
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
10:30
Sunday, June 9, 2019
Pool C
Round 3
Gordon
59
v
Warringah
0
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
10:30
Sunday, June 9, 2019
Pool B
Round 3
West Harbour
19
v
Central North
12
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
11:20
Sunday, June 9, 2019
Pool D
Round 3
Randwick
0
v
Northern Suburbs
40
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
11:20
Sunday, June 9, 2019
Pool A
Round 4
Parramatta
24
v
Harlequins Victoria
7
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
12:10
Sunday, June 9, 2019
Playoff 1
16th Highest Qualifier v 17th Highest Qualifier
Warringah
17
v
Central Coast
0
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
13:00
Sunday, June 9, 2019
Playoff 2
15th Highest Qualifier v 14th Highest Qualifier
Hunter
0
v
Central North
5
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
13:00
Sunday, June 9, 2019
Playoff 3
13th Highest Qualifier v 17th Highest Qualifier
Southern Districts
5
v
Central Coast
0
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
13:25
Sunday, June 9, 2019
Playoff 4
14th Highest Qualifier v 16th Highest Qualifier
Central North
12
v
Warringah
5
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
13:25
Sunday, June 9, 2019
Playoff 5
13th Highest Qualifier v 15th Highest Qualifier
Southern Districts
5
v
Hunter
8
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
13:50
Sunday, June 9, 2019
Playoff 6
3rd Pool A v 3rd Pool D
Central West
17
v
Randwick
10
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
14:30
Sunday, June 9, 2019
Playoff 7
3rd Pool B v 3rd Pool C
West Harbour
18
v
Illawarra
15
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
14:30
Sunday, June 9, 2019
Quarter Final 1
1st Pool A v 2nd Pool B
Parramatta
15
v
Eastwood
0
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
15:10
Sunday, June 9, 2019
Quarter Final 2
1st Pool B v 2nd Pool A
Penrith
27
v
Harlequins Victoria
17
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
15:10
Sunday, June 9, 2019
Quarter Final 3
1st Pool C v 2nd Pool D
Gordon
22
v
Northern Suburbs
10
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
16:00
Sunday, June 9, 2019
Quarter Final 4
1st Pool D v 2nd Pool C
ACT Brumbies
43
v
Manly
7
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
16:00
Monday, June 10, 2019
Semi Final 1
Winner Quarter Final 1 v Winner Quarter Final 4
Parramatta
15
v
ACT Brumbies
19
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
9:30
Monday, June 10, 2019
Semi Final 2
Winner Quarter Final 2 v Winner Quarter Final 3
Penrith
15
v
Gordon
19
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
9:30
Monday, June 10, 2019
Playoff 8
16th Highest Qualifier v 17th Highest Qualifier
Southern Districts
12
v
Central Coast
0
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
10:20
Monday, June 10, 2019
for 11th & 12th
Loser Playoff 6 v Loser Playoff 7
Randwick
0
v
Illawarra
14
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
10:20
Monday, June 10, 2019
Playoff 9
15th Highest Qualifier v 16th Highest Qualifier
Hunter
7
v
Southern Districts
10
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
10:50
Monday, June 10, 2019
for 9th & 10th
Playoff 6 Winner v Playoff 7 Winner
Central West
31
v
West Harbour
26
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
11:10
Monday, June 10, 2019
Playoff 10
15th Highest Qualifier v 17th Highest Qualifier
Hunter
14
v
Central Coast
0
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
11:20
Monday, June 10, 2019
for 13th & 14th
Highest Qualifier 13-17 v 2nd Highest Qualifier 13-17
Central North
29
v
Warringah
5
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
12:00
Monday, June 10, 2019
for 5th & 6th
Loser Quarter Final 3 v Loser Quarter Final 4
Northern Suburbs
41
v
Manly
7
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
12:00
Monday, June 10, 2019
for 3rd & 4th
Loser Semi Final 1 v Loser Semi Final 2
Parramatta
17
v
Penrith
12
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
13:00
Monday, June 10, 2019
for 7th & 8th
Loser Quarter Final 1 v Loser Quarter Final 2
Eastwood
24
v
Harlequins Victoria
17
VENUE:
Field 2
KICK OFF:
13:00
Monday, June 10, 2019
Grand Final
Winner Semi Final 1 v Winner Semi Final 2
ACT Brumbies
17
v
Gordon
22
VENUE:
Field 1
KICK OFF:
14:00
Monday, June 10, 2019
Presentation
2019 State Champs:
Gordon
v
VENUE:
KICK OFF:
15:00